יבוא מסין

יבוא מסין – מגמת יבוא מסין לישראל

החלטתם לבנות את ביתכם….
בשנים האחרונות התרחבה מאוד המגמה של יבוא תכולת בית וחומר גמר מסין.
במסגרת זו, בוני בתים ישראליים, נוסעים לסין לתקופה של כ-10 ימים, ובה רוכשים לביתם החדש ריהוט, מטבחים,ריצוף,קרמיקה,דקים,פרקטים,דלתות,ועוד.
הרכש בסין מבוצע באזור העיר גואנגז'ו בדרום סין, כ-3 שעות נסיעה מהונג קונג, וניתן לטוס לשדה התעופה הבנלאומי שלה שנמצא כ-45 דק' מהעיר עצמה.
הרכש מבוצע בעזרת חברות ישראליות אשר להן נציגות בסין, אשר מטפלות בכל הכרוך בליווי בסין, ביצוע הרכש, איסוף ושילוח לבית הלקוח בישראל.
נסיעה זו לסין מבוססת על החישוב שעלות הרכש בסין חוסכת כ-40%-50% מעלותה בארץ, וזה לאחר תשלום כל ההוצאות הנלוות לרכש בסין: מכס, מע"מ, הובלה וכד'.
ההחלטה החשובה ביותר הינה לאיזו חברה לחבור על מנת לבצע את הרכש. החברה היא זו שאחראית על ארגון נכון למסלול הכללי (באיזה נושא אנו מתמקדים בכל יום ויום) וכמו כן לארגון היומי.. שחשוב שיהיה מספיק גמיש לשינויים עקב ההתפתחויות היומיות.
מניסיוני אני ממליץ בחום על חברת "BUY IT " שאתה נסעתי ושיתוף הפעולה בינינו היה מצויין.
מנכ"ל החברה, אורי, נוסע אישית עם הלקוחות הישראלים ומלווה אותם לאורך כל מסע הקניות.
אורי מכיר היטב את סין ויודע להתאים לכל לקוח את המסלול הטוב ביותר עבורו.
בנוסף , לאורי יש חברה לעמילות מכס כך שברגע שלקוח מבצע התקשרות מול החברה, למעשה הוא קיבל בעסקת חבילה את כל האנשים המטפלים בייבוא עד לרגע שזה מגיע לבית.
החברה הינה אמינה ביותר, וחווית הקניה איתה גדולה מאוד.

יבוא מסין – אני ממליץ לבדוק את הקריטריונים הבאים:

– חברה אמינה בעלת נציגות מקומית בסין. בדרך זו תוכלו להיות בטוחים שיש לכם גב במקרה של תקלות.
– חברה בעלת היכרות עם תחום חומרי הבנייה בסין והתאמתם לשיטת הבניה בארץ: בדרך זו תוכלו לוודא שאיכות המוצרים אותם אתם קונים גבוהה, והספקים איכותיים.
– אחריות למוצרים אותם אתם מזמינים: על החברה לוודא שהמוצר שהזמנתם הוא המוצר שישלח לכם, וכן שהוא נשלח אליכם במצב תקין, ואריזתו מספקת.
– אחריות לכספכם: החברה אחראית במקרה בו ספק לא סיפק את הסחורה, נעלם וכד'.
– היקף השירות שמעניקה החברה: דאגו שהשירות אותו אתם מקבלים חל גם לגבי צרכיכם בישראל: שחרור המכולה, עמילות מכס וכד'.
– בדקו את עמלת השירות אותה מבקשת החברה: עלות סבירה היא 10%-15% מערך הרכש במפעל בסין (כלומר במפעל/חנות מפעל).
עמלות נמוכות מ-10% (בוודאי עמלה של 5% שאיננה כלכלית לחברה) עשויות להעיד על כך שהחברה מקבלת תשלום גם מהספק – ודבר זה פועל באופן ברור לרעתך.
במקרים אלו המחיר אותו תשלם בסוף יהיה גבוה יותר, ובנוסף, במקרה של תקלה, הספק יצפה מהחברה שתגבה ותתמוך בו כי הוא משלם לה עמלה.
– וודאו שהחברה אותה לקחתם איננה לוקחת עמלה מהספק. מכיוון שמאוד קשה לבדוק זאת, אנו ממליצים לבחור חברה גדולה ומבוססת, ובעלת מוניטין.
-חברות רבות שולחות אתכם לסין ואומרות שמישהו מטעמם יחכה לכם בשדה התעופה….מניסיוני עדיף לסגור מול חברה שנציג מטעמה נוסע אתכם מהארץ ומלווה אתכם לאורך כל השהות.
בנוסף לכך החברה עצמה  תדאג לרכב צמוד שיאסוף אתכם בתחילתו של כל יום, ויהיה צמוד אליכם לאורך כל היום.
לרוב החברות יש גם נציג/ה מקומי לצורך סגירת עסקאות מול בתי עסק שלא שולטים בשפה האנגלית…… נציג זה יהיה זה שיבדוק את הסחורות לפני אריזתם ולפני השילוח לארץ.

ההחלטה אם לקחת אדריכל מטעמכם תלויה  בכם.. ובכל זאת, מסע הקניות בסין הוא אינטנסיבי מאוד וכל דקה ביום חשובה.
על מנת לייעל את הזמן יש לעשות עבודת הכנה מקפת  הכוללת כתבי כמויות, סגנונות, וטעמי הלקוח.
לרוב אין הלקוח הטיפוסי מסוגל לעשות זאת לבדו.. וצריך גם עצתו של האדריכל לטיב החומר ולהשתלבותו בחלל, ולכן על מנת למנוע מכם קניית אביזרים לא מתאימים, עצתי היא להיות מלווה באדריכל בכל התהליך.
לרוב, עצתו של האדריכל, ו/או דעתו, לא נלקחו בחשבון בשלב הראשוני, והן יכולות להכריע בבחירה ובהחלטה בלוח הזמנים הצפוף.